Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Internet marketing

Żądania HTTP – jak zmniejszyć ich liczbę i przyspieszyć swoją witrynę?

Żądania Http - Jak Zmniejszyć Ich Liczbę I Przyspieszyć Swoją Witrynę?

Za każdym razem, gdy ktoś odwiedza stronę w Twojej witrynie, przeglądarka musi zażądać wielu plików. Te żądania HTTP mają bezpośredni wpływ na szybkość ładowania strony internetowej.

Ogólnie mniej żądań HTTP oznacza szybsze ładowanie witryny.

Szybkość ładowania strony internetowej jest obecnie ważnym czynnikiem rankingowym wyszukiwarek.

Oto 8 sposobów na zmniejszenie liczby żądań HTTP i zwiększenie szybkości ładowania witryny.

1. Usuń niepotrzebne obrazy – pierwszy krok do zmniejszenia liczby żądań HTTP

Jak już omówiliśmy, więcej plików oznacza więcej żądań.

Dlatego celem jest zminimalizowanie liczby plików i obrazów, które musi załadować strona internetowa. To z kolei zmniejsza liczbę żądań HTTP i może poprawić szybkość ładowania strony internetowej.

Należy zwrócić uwagę na dwie kwestie:

  1. Wyczyść bibliotekę multimediów i usuń niepotrzebne obrazy. Zdziwisz się, widząc wiele obrazów, których prawdopodobnie już nawet nie używasz. Na przykład obrazy używane do stron internetowych, które już dawno nie istnieją.
  2. Nie poświęcaj obrazów tylko dla ograniczenia żądań serwera HTTP. Chodzi o to, aby usunąć niepotrzebne obrazy, a nie minimalizować liczbę obrazów, których zwykle używasz.

Gdy uporasz się z obrazami, spójrz i usuń inne niepotrzebne pliki. Na przykład może to być osadzone wideo lub wtyczka do mediów społecznościowych innej firmy.

Zidentyfikuj różne elementy, których używa Twoja strona internetowa, a następnie wybierz te, które nie są potrzebne, ale pochłaniają Twoje zasoby. Pozbądź się ich i popraw szybkość ładowania swojej witryny.

2. Zmniejsz rozmiar obrazów

Być może usunąłeś rozsądną liczbę zdjęć. Jednak nadal pozostało wiele obrazów. I nie możesz się ich pozbyć. Nie powinieneś.

Dlatego następnym krokiem jest zmniejszenie rozmiaru plików obrazów, których będziesz używać na swoich stronach internetowych.

Zmniejszanie rozmiaru obrazu jest jedną z najbardziej podstawowych technik zwiększania szybkości ładowania stron internetowych.

Technika Lazy Loading Na Stronie

3. Zastosuj technikę 'lazy load’

Strona może zawierać wiele obrazów. Gdy użytkownik odwiedza tę stronę, Twoja witryna wysyła żądania serwera HTTP dla wszystkich tych obrazów. W zależności od ciężkości Twojej strony internetowej może to ją spowolnić.

A co, jeśli użytkownik nigdy nie miał zamiaru przewinąć strony w dół i zobaczyć wszystkich tych obrazów?

Lazy load’ rozwiązuje ten problem.

Zamiast wysyłać niepotrzebne żądania HTTP, ta technika wysyła żądania serwera tylko wtedy, gdy użytkownik przewinie w dół do obrazu na stronie.

Inteligentne wykorzystanie zasobów za pomocą techniki leniwego ładowania może znacznie zmniejszyć liczbę żądań HTTP i poprawić szybkość ładowania witryny.

4. Zignoruj nieistotne zasoby na stronie

Ignorowanie odpowiednich zasobów na stronie internetowej działa podobnie do 'lazy load’.

Leniwe ładowanie (lazy load)’, jak przed chwilą omówiliśmy, opóźnia wysyłanie żądań serwera dotyczących niewyświetlanych obrazów.

  • Podobnie możesz zainstalować wtyczki, takie jak Asset Cleanup Plugin, która wykrywa wtyczki i pliki istniejące w motywie witryny, ale na określonej stronie.
  • Gdy takie pliki zostaną zidentyfikowane, wtyczka uniemożliwi ich załadowanie na stronę.

To kolejny sprytny sposób na zmniejszenie liczby żądań serwera HTTP bez obniżania jakości Twojej strony internetowej.

5. Minifikacja (zmniejszanie) plików CSS i JavaScript

Minifikacja to ważna technika służąca do zwiększania szybkości ładowania strony internetowej.

Oznacza to usuwanie niepotrzebnego kodu, który nie jest konieczny do wykonania – na przykład niepotrzebnych znaków, spacji, komentarzy itp. – z plików CSS, JavaScript i HTML.

Połącz Pliki Css I Javascript

6. Połącz pliki CSS i JavaScript

Podobnie jak minifikacja, łączenie plików CSS i JavaScript jest również bardzo dobrą techniką zmniejszania całkowitego rozmiaru pliku witryny.

Chodzi o to, aby połączyć wszystkie pliki CSS i JavaScript w jeden osobny plik. Na przykład, jeśli Twoja witryna ma 4 zewnętrzne pliki JavaScript i 3 zewnętrzne pliki CSS, oznaczałoby to 7 żądań.

Jeśli jednak połączysz 3 pliki CSS w jeden plik CSS, a 4 pliki JS w jeden plik JS, Twoja witryna wyśle tylko 2 żądania zamiast 7.

Zmniejszanie i łączenie plików CSS i JavaScript to skuteczny sposób na zmniejszenie liczby żądań HTTP i zwiększenie szybkości ładowania witryny.

7. Minimalizacja liczby zewnętrznych skryptów

Zdecydowanie zaleca się również zidentyfikowanie wszystkich innych plików, które dodają żądania. Możesz to zrobić w panelu sieci Google Chrome.

Nie jest niczym niezwykłym, że skrypty zewnętrzne zwiększają liczbę żądań HTTP. Na przykład może to być wtyczka społecznościowa Twittera, Gravatara lub skrypty marketingowe, które nie są już używane, wydłużając czas ładowania o kilka sekund.

Identyfikując dokładne integracje stron trzecich i zewnętrzne skrypty, które spowalniają Twoją witrynę, możesz podjąć świadomą decyzję dotyczącą tego, które zasoby zachować, a które poświęcić.

Użyj Sieci Dostarczania Treści (Cdn)

8. Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

Jeśli nadal masz problemy z utrzymaniem liczby żądań HTTP na rozsądnym poziomie, zalecamy korzystanie z sieci dostarczania treści (CDN).

CDN to sieć serwerów zlokalizowanych w kilku różnych częściach świata. Sieci CDN buforują statyczną treść w witrynie internetowej, a następnie obsługują ją za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza Twoją stronę. Treść w pamięci podręcznej jest dostarczana z serwera znajdującego się najbliżej fizycznej lokalizacji użytkownika.

To, czy chcesz korzystać z CDN, czy nie, zależy od kilku rzeczy. Najważniejsze jest to, czy Twój ruch jest lokalny czy międzynarodowy. Jeśli większość odwiedzających witrynę internetową jest lokalna, sieć dostarczania treści nie jest konieczna.

Jeśli użytkownicy z całego świata odwiedzają Twoją witrynę, CDN może być bardzo przydatny w przyspieszaniu Twojej witryny.

Wniosek

HubSpot sugeruje utrzymanie liczby plików w przedziale od 10 do 30. Może to nie być całkowicie możliwe w przypadku dużych witryn internetowych z dużą ilością treści, obrazów i wysokiej jakości filmów, ale nadal jest to dobry punkt odniesienia dla większości witryn.

Określ dokładnie, ile żądań HTTP wysyła Twoja witryna, a następnie przejdź w dół, strategicznie analizując każdy element.

Pomoże Ci to zmniejszyć liczbę żądań HTTP, przyspieszyć ładowanie witryny i potencjalnie poprawić utrzymanie użytkowników, wskaźniki zaangażowania, współczynnik konwersji i sprzedaż online.

Jesteśmy dynamicznym zespołem, działającym i rozwijającym się w branży SEO/SEM od 2012 roku. Traktujemy swoją pracę jak wyzwanie, bo wiemy, że zaangażowanie jest kluczem do sukcesu.

Komentarze

Author

itSound

Jesteśmy dynamicznym zespołem, działającym i rozwijającym się w branży SEO/SEM od 2012 roku. Traktujemy swoją pracę jak wyzwanie, bo wiemy, że zaangażowanie jest kluczem do sukcesu.