Najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych i interfejsów użytkownika na 2020r.

web design i interfejs użytkownika trendy w 2020 roku

Nowy rok, nowe trendy w projektowaniu stron internetowych.

Zaczynamy już widzieć elementy, które będą gorące w 2020 roku (a może i później). Większość z tych trendów w projektowaniu stron internetowych jest kontynuacją rzeczy, które budowano w projektach dizajnowych – więcej gradientów, łamanie zasad typografii i mnóstwo minimalizmu.

Trendy w projektowaniu stron internetowych i interfejsu użytkownika w 2020r.

Minimalizm + biała przestrzeń

Minimalizm to jeden z tych klasycznych trendów w projektowaniu, który wciąż się rozwija. (Można to nazwać króliczkiem Energizer trendów w projektowaniu).

Trendy w projektowaniu stron – najlepszą rzeczą jest w nich to, że chociaż są silne, nadal ewoluują. Minimalizm w 2020 roku naznaczony jest dużymi pokosami białej przestrzeni. I nie zawsze w miejscu, w którym można się tego spodziewać.

Projekt „Dark Mode”

Przy tak dużej liczbie użytkowników decydujących się na „tryb ciemny” w aplikacjach i takich rzeczach jak poczta e-mail, czy motyw w smartfonie, nic dziwnego, że coraz więcej stron internetowych tworzy projekty o ciemnej estetyce.

Użytkownicy powiedzieli, że chcą i używają go, więc projektanci dostarczają.

To, co sprawia, że ​​te ciemne projekty są ładne – i prawdopodobnie dlaczego są trendy – to fakt, że ciemne interfejsy są uzupełnione jasnymi elementami akcentującymi i łatwą do odczytania typografią, aby zapewnić czytelność projektu.

Najlnowsze Trendy W Projektowaniu Stron Internetowych I Interfejsów Użytkownika Na 2020R.

Łamanie zasad typografii

To rok, w którym projektanci próbują złamać wszystkie tradycyjne zasady typografii.

Kluczem do uruchomienia tego trendu projektowania stron internetowych jest to, że nawet przy łamaniu reguł typu – nieparzyste odstępy, zmiana rozmiaru, a nawet odstępy między wierszami lub przerwy – użytkownik nadal musi zrozumieć, co chcesz powiedzieć.

Najczęściej typografia w tym stylu jest raczej elementem artystycznym, a nie informacyjnym.

Płynna animacja

Prawie każda witryna internetowa, na której się znajdujesz, wydaje się zawierać jakąś formę animacji. To, co naprawdę zyskuje na popularności, to płynna animacja z ruchem przypominającym wodę.

Płynna animacja (znana również jako fluid animation)może działać dla całych scen jako sposób na przenoszenie elementów wideo, jako stan najechania myszką na kliknięcia lub jako ogólna animacja, która pomaga przyciągnąć użytkowników do projektu.

Doświadczenia użytkowników audio

Podczas gdy w nadchodzącym roku można spodziewać się znacznie więcej na temat projektowania głosu, już jedna część tego trendu istnieje – projektowanie z dźwiękiem.

Nigdy nie byłem fanem automatycznego odtwarzania dźwięku w witrynie. Ale nie można zaprzeczyć, że wrażenia użytkowników audio są trendy. Pamiętaj tylko, aby zapytać użytkownika przed włączeniem muzyki tematycznej!

Warstwy, które się pokrywają

Warstwy, warstwy i więcej warstw. Nakładające się warstwy i elementy nie tworzą efektu 3D, ale dodają projektowi głębi i wymiaru.

Podczas gdy nakładające się warstwy mogą mieć postać pojedynczego elementu, trend ten często obejmuje wiele nakładających się elementów. Najlepsze jest to, że działa z prawie każdym rodzajem schematu projektowego.

Najlnowsze Trendy W Projektowaniu Stron Internetowych I Interfejsów Użytkownika Na 2020R.

Usprawniona nawigacja

Trendy w projektowaniu stron zmierzają w różnych kierunkach… Tegoroczny trend nawigacyjny może na dobre zakończyć tradycyjne menu. Usprawnione style nawigacji zdecydowanie przejmują władzę.

Choć na początku może się to wydawać ryzykownym pomysłem, ma sens. Większość użytkowników wchodzi na Twoją stronę przez wyszukiwarkę i może nie zacząć na stronie głównej. Mniej nawigacji tworzy bardziej bezpośrednią ścieżkę do miejsca, w którym użytkownicy powinni najbardziej angażować się w projekt. Usprawnienie stylów nawigacji zapewnia więcej miejsca w głównym obszarze obszaru roboczego na wiadomości i treści.

Dlaczego więc nie spróbować?

Trendy w projektowaniu stron – co myślimy?

Czy zauważyłeś, przeglądając przykłady, ile trendów się pokrywa?

Wiele nowoczesnych elementów projektu współpracuje ze sobą, dzięki czemu możesz mieszać i dopasowywać trendy i style, aby stworzyć coś modnego i wyrafinowanego. Często uczysz się, jak używać tylko jednej „sztuczki” projektowej, ale przy bardziej złożonych schematach projektowych wydaje się, że ta zasada została pominięta.

Dopóki trendy w projektowaniu przyczyniają się do użyteczności i nie zabierają jej, zachęcamy do grania i łączenia trendów, aby jak najlepiej wykorzystać projekty.

Jesteśmy dynamicznym zespołem, działającym i rozwijającym się w branży SEO/SEM od 2012 roku. Traktujemy swoją pracę jak wyzwanie, bo wiemy, że zaangażowanie jest kluczem do sukcesu.

Komentarze