Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Internet marketing

Kampania Google Ads – czym jest i jak się za to zabrać?

Kampania Google Ads - Czym Jest I Jak Się Za To Zabrać?

Wprowadzenie do Google Ads

Google Ads (dawniej Google Adwords) to usługa, która pozwala firmom wyświetlać reklamy i docierać do klientów gotowych do zakupu.

Platforma oferuje różne formaty reklam, w tym reklamy displayowe, reklamy wideo, reklamy w wyszukiwarce i reklamy w aplikacjach, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Dzięki Google Ads reklamodawcy mogą kierować reklamy na interesujące strony internetowe, kierować reklamy do określonych odbiorców, wyświetlać reklamy w różnych aplikacjach oraz tworzyć reklamy wideo, które odtwarzają się przed innymi filmami lub w ich trakcie. Reklamy w wyszukiwarce pojawiają się w wyszukiwarce Google, natomiast reklamy displayowe mogą być wyświetlane w dowolnym miejscu w sieci Google, w tym w innej aplikacji.

Ze względu na ogromną liczbę dostępnych możliwości Google Ads może odgrywać ważną rolę w marketingu i rozwoju marki lub firmy w Internecie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku reklam w wyszukiwarce, w których słowa kluczowe mogą być kierowane w celu bezpośredniego dotarcia do potencjalnych klientów.

Jak działa Google Ads?

Google Ads może pomóc reklamodawcom w przyciąganiu zainteresowanych, odpowiednich klientów do ich witryn internetowych poprzez ukierunkowane wyszukiwanie. Proces jest prosty. Jeśli użytkownik wpisze odpowiednie lub ściśle powiązane słowo do produktu lub usługi reklamodawcy, Google Ads wyświetli tę reklamę w wynikach wyszukiwania. Chodzi o to, aby kierować reklamy do użytkowników, którzy najprawdopodobniej kupią produkt lub usługę. Reklamy pomagają również zarządzać wydatkami na reklamę i kontrolować je, oferując kilka opcji cenowych. Dzięki Google Ads reklamodawcy płacą tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę i odwiedzi witrynę, co jest rozsądnym wyborem ekonomicznym.

Cechy silnej reklamy

Wybór odpowiednich słów kluczowych jest niezbędny przy tworzeniu reklam. Są to słowa, które potencjalny klient najprawdopodobniej będzie szukał w celu znalezienia firmy lub produktu. Wybór odpowiednich słów kluczowych i ich kategoryzacja pomoże zapewnić dotarcie reklam do możliwie najtrafniejszych odbiorców.

Ważne jest również, aby utworzyć wysokiej jakości reklamę, która łatwo przyciąga uwagę. Pierwszy przekaz powinien przemawiać do odbiorców w taki sposób, aby potencjalni klienci mieli powód do odwiedzenia witryny reklamodawcy.

Następnie jest czas na określenie strony docelowej reklamy. Jest to strona, którą potencjalny klient zobaczy po kliknięciu reklamy. Wysokiej jakości strona docelowa to strona, która dotyczy dokładnie tego, czego szuka potencjalny klient.

Teraz nadszedł czas, aby śledzić skuteczność reklamy. Google Ads pokaże, ile osób widziało reklamę i kliknęło, a Google Analytics pokazuje, ile czasu użytkownicy spędzili w witrynie po kliknięciu reklamy.

Kampania Google Ads - Czym Jest I Jak Się Za To Zabrać? 1

Nowe funkcje Google Ads

Istnieje wiele nowych funkcji dostępnych w Google Ads, w tym:

Polecane produkty w Google Merchant Center

Korzystając z reklam w Zakupach Google za pośrednictwem konta Google Merchant Center, Google zarekomenduje to, co można sprzedać w sklepie.

Narzędzie podglądu i diagnostyki reklam

Jest dostępne w sekcji Narzędzia na koncie Google. Pokazuje typowe wyszukiwania i informuje reklamodawców, czy coś jest nie tak w ich kampaniach. Oferuje także wgląd w optymalizację mało skutecznych reklam.

Skrypty reklam Google i automatyzacja

Reklamodawcy mogą ładować i używać określonych skryptów, które mogą wykonywać określone zadania w sposób ciągły. Niektóre skrypty mogą sprawdzić, czy jakieś witryny nie działają, w takim przypadku automatycznie zatrzyma kampanię. Inne mogą sprawdzić, czy Wynik Jakości jest niższy niż pewna liczba, w takim przypadku zmniejszy to wydatki na tę kampanię.

Co to są „inteligentne” kampanie Google Ads?

Kampanie Google Ads Smart (wcześniej znane jako Google AdWords Express) mają na celu ułatwienie reklamowania się. Pomagają nowym firmom w reklamie internetowej budować zaufanie, którego potrzebują, aby tworzyć reklamy, które mają wpływ na rozpoznawalność marki.

Konfiguracja jest prosta. Wszystko, czego potrzeba, to tekst reklamy i kategoria branżowa, a Google zrobi praktycznie całą resztę. Reklama zostanie utworzona, a reklamodawcy mogą następnie kierować reklamy do odbiorców na podstawie odpowiednich kategorii. Reklama pojawi się wtedy w wynikach wyszukiwania Google, a także w odpowiednich witrynach partnerów.

Optymalizacja inteligentnych kampanii Google Ads

Jako uproszczona, bezproblemowa wersja Google Ads, kampanie Google Ads Smart umożliwiają reklamodawcom wybór budżetu i kategorii oraz łatwe tworzenie reklam. Jest bardziej ukierunkowany na lokalne i małe firmy, przynosząc odpowiednie wyniki bez złożoności tradycyjnej kampanii Google Ads. Jako dodatkowy bonus Google obsługuje wszystkie optymalizacje, aby zapewnić dotarcie reklam do docelowych odbiorców.

Dlaczego warto korzystać z „inteligentnych” kampanii Google w ramach reklam Google?

Kampanie Google Ads Smart są przydatne, ponieważ są uproszczoną wersją ogólnej platformy Google Ads. Reklamodawcy nie muszą dużo wiedzieć o korzystaniu z Google Ads, a Google zajmuje się dużą analizą słów kluczowych w ramach kampanii. Pomaga dotrzeć do lokalnych firm i zarządzanie nimi nie zajmuje prawie czasu, a konfiguracja narzędzia nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Kampanie Google Ads to nasza specjalność!

Pomożemy z kampanią Google Ads i profesjonalnie zajmiemy się wizerunkiem Twojej firmy w sieci!

Jesteśmy dynamicznym zespołem, działającym i rozwijającym się w branży SEO/SEM od 2012 roku. Traktujemy swoją pracę jak wyzwanie, bo wiemy, że zaangażowanie jest kluczem do sukcesu.

Komentarze

Author

itSound

Jesteśmy dynamicznym zespołem, działającym i rozwijającym się w branży SEO/SEM od 2012 roku. Traktujemy swoją pracę jak wyzwanie, bo wiemy, że zaangażowanie jest kluczem do sukcesu.